210 6654159

Αναζήτηση

H Προκήρυξη του 3ου τουρνουά προμίνι Turbo Water Polo Fun!

- Στο τουρνουά συμμετέχουν αθλητές γεννημένοι το 2005 και μικρότεροι.
- Οι διαστάσεις του τερέν θα είναι 20x14 μέτρα.
- Η μπάλλα θα είναι Νο 3.
- Η διάρκεια του παιχνιδιού θα είναι 4 7λεπτα.
-Παίζουμε σύστημα πρες.
-Όλα τα παιδιά παίζουν τουλάχιστον ένα επτάλεπτο.
-Οι προπονητές να μιλούν όσο το δυνατό λιγότερο κατά τη διάρκεια του αγώνα

Τρόπος διεξαγωγής

- Συμμετέχουν 12 ομάδες που χωρίζονται σε 2 ομίλους των 6 ομάδων.
- Ο κάθε όμιλος παίζει παιχνίδια Σάββατο παρά Σάββατο (2 παιχνίδια το μήνα).
- Στην πρώτη φάση παίζουν όλοι με όλους 1 φορά (σύστημα Pool) συνολικά 5 παιχνίδια η κάθε ομάδα.
- Στην επόμενη φάση οι 3 πρώτοι του κάθε ομίλου σχηματίζουν τον όμιλο των play offs (6 ομάδες), όπου θα παίξουν όλοι με όλους μία φορά (σύστημα Pool), συνολικά 5 παιχνίδια η κάθε ομάδα,από τον οποίο θ'αναδειχτεί ο πρωταθλητής.
- Οι υπόλοιποι 3 του κάθε ομίλου θα συμμετέχουν σ'ένα όμιλο των 6 ομάδων που θα ονομαστεί Κύπελλο Φιλίας,όπου θα παίξουν όλοι με όλους μία φορά (σύστημα Pool).
- Στις τρείς πρώτες ομάδες των play offs και του Κυπέλλου Φιλίας θ'απονεμηθούν Κύπελλα και μετάλλια καθώς και σε όλες τις ομάδες μετάλλια και διπλώματα συμμετοχής.

Βαθμολογία

Κάθε ομάδα παίρνει:
- Για τη νίκη τρεις (3) βαθμούς
- Για την ισοπαλία ένας (1) βαθμούς
- Για την ήττα μηδέν (0) βαθμούς

Ισοβαθμίες

- εάν οι ομάδες που ισοβαθμούν είναι δύο:
1. Υπολογίζεται ο μεταξύ τους αγώνας.
2. Αν το αποτέλεσμα του μεταξύ τους αγώνα είναι ισόπαλο λαμβάνεται υπόψη η καλύτερη διαφορά τερμάτων.
3. Εάν και πάλι υπάρχει ισοβαθμία γίνεται κλήρωση.

- εάν περισσότερες από δύο ομάδες συγκεντρώσουν τους ίδιους βαθμούς:
1. Υπολογίζεται η βαθμολογία των μεταξύ τους αγώνων.
2. Κατόπιν, λαμβάνεται υπόψη η καλύτερη διαφορά τερμάτων στους μεταξύ τους αγώνες.
3. Εάν και πάλι υπάρχει ισοβαθμία γίνεται κλήρωση.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   |   ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ   |   ΟΜΑΔΕΣ   |   ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ
B' ΟΜΙΛΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Α' ΟΜΙΛΟΣ
    ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ (+/-)
1.  ΝΟΒ 5 13 52 - 30 +22
2.  ΦΑΛΗΡΟ 5 12 60 - 30 +32
3.  ΓΛΥΦΑΔΑ 5 7 45 - 39 + 6
4.  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5 6 45 - 65  - 20
5.  ΠΑΟ 2 5 6 36 - 38 - 2
6.  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 5 0 23 - 61 - 38

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - A' ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 05/11/2016  13:15 ΝΟΒ - ΓΛΥΦΑΔΑ 4 - 4        
Σάββατο, 05/11/2016  14:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΑΛΗΡΟ 4 - 18      
Σάββατο, 05/11/2016  14:45 ΠΑΟ 2 - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 10 - 4       
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 19/11/2016 13:15
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2  11 - 5     
Σάββατο, 19/11/2016  14:00 ΝΟΒ - ΦΑΛΗΡΟ 14 - 7    
Σάββατο, 19/11/2016  14:45  ΠΑΟ 2 - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 8 - 9 
 
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 03/12/2016           13:15 ΦΑΛΗΡΟ - ΓΛΥΦΑΔΑ                13 - 6    
Σάββατο, 03/12/2016  14:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 10 - 6   
Σάββατο, 03/12/2016  14:45 ΝΟΒ - ΠΑΟ 2     10 - 6       
 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 17/12/2016 13:15 ΝΟΒ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   14 - 7    
Σάββατο, 17/12/2016  14.00  ΦΑΛΗΡΟ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 14 -2   
Σάββατο, 17/12/2016  14.45  ΠΑΟ 2 - ΓΛΥΦΑΔΑ  8 -5 
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 21/1/2017  13:15  ΝΟΒ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2  10 - 6    
Σάββατο, 21/1/2017  14.00  ΓΛΥΦΑΔΑ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 19 - 9   
Σάββατο, 21/1/2017  14.45  ΠΑΟ 2 - ΦΑΛΗΡΟ 4 - 10
 
 
PLAY OFFS
   
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - PLAY OFFS
    ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ (+/-)
1.  ΝΟΒ  4  12  41 - 18  +23
2.  ΦΑΛΗΡΟ  4  10  37 - 22  +15
3.  ΠΑΟ 1  4  6  38 - 30  +8
4.  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1  4  4  30 - 34  -4
5.  ΓΛΥΦΑΔΑ  4  3  27 - 41  -14
6.  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  4  0  19 - 48  -29
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 04/02/2017  13:00  ΝΟΒ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ       5 - 0           
Σάββατο, 04/02/2017  13:45  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1-ΓΛΥΦΑΔΑ 9 - 10   
Σάββατο, 04/02/2017  14:30  ΦΑΛΗΡΟ-ΠΑΟ 1 8 - 5    
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 18/2/2017 13:00  ΓΛΥΦΑΔΑ-ΠΑΟ 1                   5 -10      
Σάββατο, 18/2/2017 13:45  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΦΑΛΗΡΟ          7 - 15
Σάββατο, 18/2/2017 14:30  ΝΟΒ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1          15 - 7
 
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 18/3/2017         13:00  ΦΑΛΗΡΟ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1                      4 - 4            
Σάββατο, 18/3/2017  13:45  ΓΛΥΦΑΔΑ-ΝΟΒ  6 - 12 
Σάββατο, 18/3/2017  14:30  ΠΑΟ 1-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ            18 - 7            
 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 08/04/2017 13:00  ΓΛΥΦΑΔΑ-ΦΑΛΗΡΟ                    6 - 10    
Σάββατο, 08/04/2017  17:30  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1              5 - 10
Σάββατο, 08/04/2017  14.30   ΝΟΒ-ΠΑΟ 1            9 - 5
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 06/05/2017  17:30  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΓΛΥΦΑΔΑ               
Σάββατο, 06/05/2017  18:15  ΝΟΒ-ΦΑΛΗΡΟ  
Σάββατο, 06/05/2017  19:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1-ΠΑΟ 1           
 ΑΠΟΝΟΜΕΣ-ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ
 
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   |   ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ   |   ΟΜΑΔΕΣ   |   ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

 

A' ΟΜΙΛΟΣ
B' ΟΜΙΛΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - B' ΟΜΙΛΟΣ
    ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ (+/-)
1.  ΠΑΟ 1  5 15 62 - 23 +40
2.  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1  5 12 66 - 52 +14
3.  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  5 9 51 - 38 +13
4.  ΠΑΟ 3  5 4 31 - 44 -13
5.  ΕΘΝΙΚΟΣ  5 3 40 - 60 -20
6.  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ  5 1 30 - 59  -29

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - Β' ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο, 12/11/2016  13:15   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 6 - 15          
Σάββατο, 12/11/2016  14:00   ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3 - 12          
Σάββατο, 12/11/2016  14:45   ΕΘΝΙΚΟΣ  - ΠΑΟ 1 7 - 16          
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 26/11/2016  13:15   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     9 - 9     
Σάββατο, 26/11/2016 14:00   ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  5 - 16
Σάββατο, 26/11/2016 14:45   ΠΑΟ 1 - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑΣ 1        12 - 10      
 
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 10/12/2016  13:00  ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      3 - 10     
Σάββατο, 10/12/2016  13:45  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 6 - 12
Σάββατο, 10/12/2016  14:30  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΑΟ 1 5 - 11
 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 14/1/2017  13:00  ΕΘΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ    13 - 4      
Σάββατο, 14/1/2017  13:45  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΟ 1   2 - 11  
Σάββατο, 14/1/2017  14:30  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
 12 - 15  
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 28/1/2017  13:15   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ          4 - 6      
Σάββατο, 28/1/2017  14:00   ΕΘΝΙΚΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1   12 - 14 
Σάββατο, 28/1/2017 14:45  ΠΑΟ 1 - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ   13 - 8  
 

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΙΛΙΑΣ
   
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΙΛΙΑΣ
    ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ (+/-)
1.  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   4 12 41 - 23 +18
2.  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
 4 9  37 - 20 +17
3.  ΕΘΝΙΚΟΣ 4 9  38 - 26 +12
4.  ΠΑΟ 2 4 3  19 - 21  -2
5.  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 4 3   33 - 46  -13
6.  ΠΑΟ 3  4 0   17- 49  -32
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 11/02/2017  13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ     4 - 10  
Σάββατο, 11/02/2017  13:45 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 - ΕΘΝΙΚΟΣ       9 - 12   
Σάββατο, 11/02/2017  14:30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΑΟ 2           5 - 3          
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 08/04/2017  13:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 - ΠΑΟ 3           12 - 8        
Σάββατο, 22/04/2017 19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   14 - 5
Σάββατο, 08/04/2017  18:15 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ -  ΠΑΟ 2            7 - 2         
 
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 01/04/2017  13:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΑΟ 3  16 - 4
Σάββατο, 01/04/2017  13:45 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ  7 - 14
Σάββατο, 01/04/2017  14:30 ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΟ 2       8 - 3      
 
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο, 22/04/2017  18:10  ΕΘΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ      7 - 6 
Σάββατο, 22/04/2017  19:45  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 - ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ          5 - 12       
Σάββατο, 22/04/2017  17:30  ΠΑΟ 2 - ΠΑΟ 3
  11 - 1
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή, 07/05/2017  10:30  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 2 - ΠΑΟ 2               
Κυριακή, 07/05/2017  11:15  ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΟ 3  
Κυριακή, 07/05/2017 12:00  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ   
 ΑΠΟΝΟΜΕΣ-ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ
57056 Επισκέψεις