![](https://www.swimmers.gr/wp-content/uploads/2024/02/0-02-05-b275120c4390e594ddbca246feef6fe9bd594aceef77bfd1ae6a91ee0ec4567b_e3b4193364bcb740-1232x693.jpg)
Ασημένιο μετάλλιο για τους Μίνι Παίδες στο 3ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ “Nea Smyrni Trophy”
Με την κατάκτηση της 2ης θέσης και του ασημένιου μεταλλίου στο λαιμό έκλεισε η παρουσία των Μίνι Παίδων μας στο φετινό “Nea Smyrni Trophy”. Νικώντας στον Ημιτελικό τον Ιωνικό με 22-5 πήραν το εισιτήριο για τον τελικό με το Περιστέρι.
Ήταν τελικός ντέρμπι που τα είχε όλα, με την ομάδα μας να χάνει εν τέλει με σκορ 9-10 και να κατακτά την 2η θέση στην Challenge League.
Ήταν ένα μεγάλο τουρνουά σε διάρκεια με πολλούς αγώνες και ετσι δόθηκε η ευκαιρία στους αθλητές να παίξουν με διάφορες ομάδες.
Φυσικά το τουρνουά αποτέλεσε και μιας πρώτης τάξεως προετοιμασία για το πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων που θα διεξαχθεί αρχές Μαρτίου. Η προετοιμασία της ομάδας συνεχίζεται κανονικά με καθημερινές προπονήσεις.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους!!!